Tõukekelgu matkad Otepääl

Loodusturism OÜ matkakorraldus kutsub kõiki huvilisi Pühajärve ümbrusesse matkama! Lisainfo ja registreeerimine nende kodulehel www.loodusturism.ee

Kui jääolud on lubavad, tõukekelgutatake järvejääl. Teisel juhul lumerajal.

Matka korraldatakse loodusretkejuhi abil uuriva või vaatleva, mänguinstruktori juhtimisel mängulisema või soovi korral matkainstruktori saatel sportlikuma.

Millise suunavaliku kasuks otsustate? Variandis on muidugi kõigest ka sümbioos teha. ;)

Kolm järjestikust hooaega on Loodusturism kohaliku matkakorraldajana Otepää Pühajärve jääl rajanud ja hooldanud Vabariigi pikimat, kogu järve ulatuses 10km pikkuselt kaldajoont kopeerivat jäämatkarada uisutajatele, tõukekelgutajatele ja suusamatkajatele.

 Samuti on loodud põhirajalt 6 ja 3km pikkused varasemad tagasipöörded, mis saavad rakendust peamiselt pere- ja koolimatkadel, aga ka kehvemate ilmaolude korral.

 Pideva monitoorimise järel omavad nad alati aktuaalset infot jäälemineku võimaluste kohta.

Pühajärve jääl kestab tõukekelgumatk 2,5-3 tundi, kuni 10km, aga saab ka lühemalt.

Lumerajal kestab tõukekelgumatk 2-2,5 tundi ja kokku kuni 5km. Ka lumistel radadel saab matka lühemalt läbi viia.

 

Liikumine korraldatakse ühtlase ja kõigile jõukohase ning sportimist seejuures ei taotleta.

 Matka alguseks koguneme 15min enne algusaega, GMP Pühajärve Restorani alumises nn rannaparklas või selle ees Mõisalahes, kus on kelgud ja lisavarustus juba teie jaoks 90% ulatuses valmis pandud. Grupi peale kulub ca 15min individuaalselt varustuse valimisele. Matka algus ja lõpp on samas kohas.

 Hind:

15€ /laps ja koolinoor kuni 16.a.

25€ /täiskasvanu.

Hind sisaldab vajadusel ja võimalusel ATVga jäärajalt lumelükkamist, loodusretkejuhi teenust, tõukekelkude, mugavus- (lausjää korral jagame jalanõu alla libisemisvastased jäätallad) ja turvavarustuse kasutust (igale osalejale kaela jäänaasklid, grupi peale viskeliini, talveapteegi olemasolu).

 Lisatasu 50€ /grupp eest kaasatakse matka juurde piirkonna giidi.

 Lisatasu 7€ /in eest pakutakse matka alguseslõpus kerge eine looduses (kohv, tee või glögi, soolane toekas pirukas ja magus saiake).

Kõik vajalik inventar looduses toidupausi korraldamiseks on korraldaja poolt.

 

Olete kõik oodatud!

Karupesa hotelli vabade tubade osas palun võtke kontakti telefonil 5064528 või saatke meile e-mail: karupesa@karupesa.ee 

Toredate kohtumisteni Karupesas!